T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / BAŞİSKELE - Kocaeli Anadolu Lisesi

Haberler

Tem

Daha  önce YGS´de önemli bir başarıya imza atarak Türkiye 325. olan öğrencimiz Enes DENİZ, LYS´de de önemli bir derece elde etti. DİL-1 puan türünde Türkiye 37.si olan öğrencimiz, DİL-2´de Türkiye 63.´sü ,TS-1 ´de Türkiye 312.si ve TM-3 puan türünde de Türkiye 2993. oldu.

Enes DENİZ  daha önce de Bilim Sanat Merkezi seçmelerinde de başarılı olup öğrenim görmeye hak kazanmıştı.

Enes DENİZ´i göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı tebrik eder, öğrenim hayatında başarılar diler; öğrencimizin göstermiş olduğu bu büyük başarıda pay sahibi olan başta ailesi olmak üzere, okul idaresi, öğretmenlerimize teşekkürü borç biliriz.

May

KAL 31. dönem mezuniyeti Başiskele İleç Milli Eğitim Müdürü Sayın Cemil AKKAYA ve saygıdeğer velilerimizin katılımıyla coşkuyla kutlandı. Mezun olan öğrencilerimize başarılı ve mutlu hayatlar yıllar dileriz.

May

15.05.2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN GELENEKSEK KOCAELİ ANADOLU LİSESİ FESTİVALİ (KALFEST) ÖĞRENCİLERE RENKLİ VE EĞLENCELİ ZAMANLAR YAŞATTI. GÜN İÇİNDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER, ÖĞRENCİ KONSERLERİ, HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ İLE DEVAM EDEN KALFEST AKŞAM CAN BONOMO KONSERİYLE SON BULDU.15.05.2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN GELENEKSEK KOCAELİ ANADOLU LİSESİ FESTİVALİ (KALFEST) ÖĞRENCİLERE RENKLİ VE EĞLENCELİ ZAMANLAR YAŞATTI. GÜN İÇİNDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER, ÖĞRENCİ KONSERLERİ, HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ İLE DEVAM EDEN KALFEST AKŞAM CAN BONOMO KONSERİYLE SON BULDU.

 

May

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim KARAOSMANOĞLU okulumuzu ziyaret ederek okulumuz ve eklentilerini gezdiler. Okulumuz Resim Öğretmeni Sayın Gökhan OSKAY ve öğrencilerinin bu yıl içinde hazırladıkları resimlerden oluşan serginin açılışını gerçekleştirdiler. 

Sayın başkanımıza çok teşekkür ederiz.

May

May

Müzik öğretmenimiz Didem Hanım´a ve emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

May

      Okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından 07/05/2017 tarihinde İstanbul-Adalar gezisi düzenlendi.

      Yapılan gezide İstanbul Bostancı, Heybeli Ada ve Büyük Ada gezildi. Buralardaki turistik ve kültürel değeri olan yerler ve eserlerin öğrencilere tanıtımı yapıldı.

 

       Gezi programında görev alan öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

May

      Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından 11. sınıf öğrencilerine yönelik  05/05/2017 tarihinde Ankara Gezisi Düzenlendi.

       Yapılan gezide Anıtkabir ziyaret edildi. Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Kampüsü gezildi ve brifing alındı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ankara Kampüsü tanıtımı yapıldı ve üniversite ile ilgili birifing alındı. Ankara merkezi gezilerek gezi tamamlandı.

 

       Gezi Programında görev alan Öğretmenlerimize teşekkür ederiz. 

May

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97.yıl dönümü okulumuzda coşkuyla kutlandı.

 Okulumuzda yapılan etkinliklerde günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, Bilgili Kültür Okulları’nın öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü. Kültür Okulları’nın değerli yönetici, öğretmen ve öğrencilerine okulumuz adına çok teşekkür ederiz.

 

 Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

May

       Kocaeli Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri tarafından 19 Nisan 2017 tarihinde Çarşamba günü Saat:14.30’da Okulumuz Konferans Salonunda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programında bu yıl işlenen tema ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’ydu.

       Hz. Peygamberin örnek hayatından kısa bilgiler verildi, Naatlar okundu, Veda Hutbesi üzerinde duruldu.

       Programı gerçekleştiren Öğretmen ve Öğrencilerimize teşekkür ederiz. 

May

Meslek Tanıtma Kulübü, Rehberlik servisi ve Okul Aile Birliğinin her yıl düzenlediği  “Kariyer Günü” okulumuz mezunlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

May

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübünün Aydan ALPDOĞAN danışmanlığında düzenlediği kermesten elde edilen gelirlerle Erzurum Horasan ve Palandöken’de iki okulun kitap- kırtasiye ihtiyaçları karşılanmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Nis

4 -10 Nisan Polis Haftası münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil AKKAYA, Kocaeli Anadolu Lisesi Müdürü Sabit Mehmet LİMON,Resim öğretmeni Gökhan ÖZKAY ve Rehber öğretmeni Esra KAVAK AY, 9/sınıf öğrencileri Batuhan DOGUSOY ve Zeynep GÜNAYDIN ile tüm eğitim ailesi adına İlçemiz Bahçecik Polis Merkezi Müdürü Sayın Ali Rıza GÜNEY ‘i ziyarette bulundular.  

Nis

İlçemiz resmi ve özel liseler arasındaki yarışmayı Kocaeli Anadolu Lisesi kazandı. Yarışmada 4 soru Türkçe Dili ve Edebiyatı,4 soru Matematik,3 soru Fizik,3 soru Kimya,2 soru Biyoloji,2 soru Tarih,2 soru Coğrafya,1 soru Felsefe,2 soru Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 2 soru Genel Kültür olmak üzere toplam 25 soru soruldu.

Yarışmaya katılan okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler coşkuyla izledi.

Yarışmalarda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil AKKAYA, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik etti.  Amacımız ‘Kim bir adım önde, kim bir adım geride, bunu belirlemek değil; bilgiyi özendirmek, takım ruhu oluşturmak, sizler de başarılı öğrencilersiniz ki okulunuzu burada  temsil ediyorsunuz’ dedi. 

 

09 Mayıs 2017 salı günü il genelinde düzenlenecek Liseler Bilgi Yarışmasında İlçemizi temsil edecek Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencilerimize başarılar dileriz.

Nis

İlimizin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Kocaeli Anadolu Lisesi’nin öğrencilerinden ENES DENİZ ,tüm engelleri aşarak ,YGS’de Türkiye 359.su olarak önemli bir başarıya imza attı. Enes Deniz geçmiş yıllarda da Bilim Sanat Merkezi seçmelerinde başarılı olmuş, Kocaeli Anadolu Lisesi’nde dönem birincilikleri elde etmiştir. Enes Deniz aynı zamanda iyi derecede piyano çalabilmektedir.

31 Mart 2017 tarihinde Kocaeli Anadolu Lisesi’nde düzenlenen ödül töreninde ENES DENİZ’e ödülünü Okul Müdürü Sabit Mehmet LİMON takdim etmişlerdir.

Enes DENİZ’i tebrik eder, eğitim hayatında başarılarının devamını dileriz.