T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / BAŞİSKELE - Kocaeli Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

13 Nisan 2018 tarihinde okulumuz 11. sınıf öğrencilerinden oluşan 90 kişilik bir öğrenci grubu, bir idareci ve dört öğretmenden oluşan Ankara gezisinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü ve Orta Doğu Teknik Üniversitesine gidilerek önemli tanıtımlar yapıldı. 

Öğrencilerimiz geziden son derece memnun kaldılar. Bu bağlamda idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Nis

Türkiye´nin önde gelen eğitim uzmanlarından NTV  "Doğru Tercih "program yapımcısı , Vatan Gazetesi Eğitim Yazarı Sadık GÜLTEKİN tarafından 19.04.2018 tarihinde okul konferans salonunda 12. sınıf öğrencilerimize YKS öncesi seminer verildi.

Rehberlik Servisi tarafından organize edilen seminerde Sadık GÜLTEKİN, motivasyon, kariyer danışmanlığı gibi konularda öğrencilerimizin farkındalık düzeyini arttırdı.

 Beğeni ile takip edilen seminer yaklaşık 1 saat sürdü.

Sadık GÜLTEKİN´e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz 11/F sınıfı öğrencilerinden Zehra Betül YILDIZ´a ait kişisel resim sergisinin açılışını idareci ve öğretmenlerimizle birlikte yaptık. 

Nis

Okulumuz Halk Oyunları Ekibi Marmaris´te düzenlenen yarışmada Türkiye dördüncüsü olmuştur.

Gençlerimizi çalıştıranlardan başta Murat Hocamız olmak üzere tüm ekibi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Nis

Okulumuz Kimya Kulübü öğrencilerine Kimya Öğretmenimiz Hakan AKAR rehberliğinde ilimizin su arıtım tesisi olan İSAŞ İZMİT SU BAŞİSKELE ARITIM´a gezi düzenlenmiştir.

Gezinin amacı 10. sınıf müfredat programı çerçevesinde ham su olarak gelen tatlı suyun içme suyu haline nasıl dönüştüğünü yerinde görmek ve gençlerimize su bilincini aşılamaktır.

Öğretmenimize bu bilgilendirici geziyi düzenlediği için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Nis

Çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, el becerisinin gelişimi, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırmayı hedefleyen her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfetmelerini sağlama amacıyla kurulmaya başlayan Kodlama ve Robotik Atölyelerin bir yenisi de okulumuzda Kocaeli Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Başiskele Kaymakamı Atilla KANTAY, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK , Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU’nun katılımıyla açıldı.

Sayın Valimiz Hüseyin AKSOY, Başiskele Kaymakamı Atilla KANTAY, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fehmi Rasim ÇELİK, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA  ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan ZEYTİNOĞLU’na katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Ayrıca robotik sınıfımızın oluşma sürecinde emeklerini esirgemeyen Biyoloji Öğretmenimiz Yalçın YILDIRIM ve öğrencilerimize de teşekkür ederiz.

Nis

M.E.B ile Yeşilay Cemiyeti tarafından ortak düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasında okulumuz öğrencilerinden 11/D sınıfından Elif Sena YAVUZ görsel eser dalında il birincisi olmuştur ve 500 tl para ödülü kazanmıştır.

Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

Nis

Nis

Okulumuzda "Sivil Savunma Deprem Tatbikatı" başarıyla gerçekleştirilmiştir. Başta İl Koordinatörü Hikmet ÖZDUMAN olmak üzere Sivil Savunma Kulübü Öğretmenimiz Adnan AKTAŞ, kulüp öğrencilerimiz ,tüm okul personel ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Katılmış olduğumuz Kocaeli Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kocaeli´nin Genç Bilgeleri Liseler Arası Kent Kültürü Bilgi Yarışmasında Başiskele ilçe elemesinde okulumuz ilçe birincisi olmuştur.

Yarışmaya katılan öğrencilerimizi: Mehmet Selim DURSUN, Boran Berke ÖZBAKIR, Enes İRTEMEK, Ömer Faruk TAHTACI´yı ve öğrencilerimizin yarışmaya hazırlanmasında katkıları bulunan coğrafya öğretmenlerimiz Adem KARACA ve Nesrin TAKÇI YASSI´yı tebrik eder; gelecek günlerde yapılacak olan il yarışmasında da aynı başarıyı göstermelerini temenni ederiz.

Mrt

MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hazırlanan “Haydi Çocuklar Kodlama Öğrenmeye” adlı kamu spotu  Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 15 Şubat 2018 tarihinde verdiği kararla “Kamu yararına yönelik spot film” kabul edilerek yayına verildi.

Mrt

Okulumuz Müdürü Sabit Mehmet LİMON, Kimya Öğretmenimiz Hakan AKAR, Matematik Öğretmenimiz Erdoğan BAYGELDİ ile 11. sınıf öğrencilerinden Bensu ALTUNTAŞ, Busenur GÜLER, Beyza PEKTAŞ ve Hüseyin YAMAN Kaymakamımız Atilla KANTAY´ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında Matematik Kulübü öğrencileri ile Kimya Kulübü öğrencileri, kendilerinin hazırlayıp yayınladıkları Matematik Dergisi ve Kimya Broşürü hakkında Kaymakamımız Atilla KANTAY´a bilgi verdiler.

Kaymakamımız Atilla KANTAY ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini sundu.

Mrt

Mrt