T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / BAŞİSKELE - Kocaeli Anadolu Lisesi

Haberler

Şbt

İlçemiz İstiklal Marşını Ezbere Okuma Yarışması Başiskele Vali İhsan Dede İlkokulunda heyecan ve coşku içerisinde gerçekleşti. 12. sınıf öğrencilerimizden Mehmet Emin PEKİN lise kategorisinde ilçe birincisi olmuştur. Öğrencimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Şbt

Ock

Okulumuz matematik öğretmenlerinden Erdoğan BAYGELDİ önderliğinde 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katkılarıyla matematik dergimiz "LAK" yayınlandı. 2. sayısı Mart ayında yayınlanacak olan matematik dergimizin mimarlarına katılım belgeleri verildi. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Ock

11/01/2018 tarihinde 11. ve 12. sınıf öğrencilerinden Milli Savunma Üniversitesi´ne ilgi duyan öğrencilere yönelik Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu tarafından tanıtım yapıldı.

Ock

07/01/2018 tarihinde Kocaeli Valiliğinin düzenlediği "Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü" Yuvacık Barajı Yürüyüş parkurundaki yürüyüşe öğretmen ve öğrencilerimizle katıldık.

Ock

28 Aralık 2017 tarihinde tıp fakültesini hedefleyen 30 öğrenci Acıbadem Üniversitesi  Tıp Fakültesi Demo Dersler Programına katıldı.  Rehberlik Servisi ve Gezi İnceleme Kulübü´nün ortaklaşa organize ettiği etkinlikte öğrencilerimiz ilk olarak pataloji dersine katıldılar. Ardından laboratuvarları gezip, ameliyat izlediler. Kadavra incelemesinin ardından ,öğrencilerimiz  kampüsü gezdi. Yaklaşık 3 saat süren etkinlikte uygulamalar ile öğrencilerimiz 1 günlük tıp fakültesi öğrencisi olma  deneyimini yaşamışlardır.

Organizasyonu gerçekleştiren Acıbadem Üniversitesi´ne teşekkürü borç biliriz.

Ara

Okulumuz Rehberlik Servisi ve Gezi İnceleme Kulübü tarafından organize edilen, mühendis olmayı düşünen  12.sınıf öğrencilerimize yönelik, Acıbadem Üniversitesi Biyotasarım Laboratuvarında 1 gün  etkinliği 22 Aralık 2017 Cuma günü gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilerimiz 09.00- 15.00 saatleri arasında klinik inovasyon, medikal cihazların sınıflandırılması, tıp mühendisliği gibi demo derslere girip, laboratuvarlarda  atölye çalışmaları yapıp  1 günlük üniversiteli olma deneyimi yaşamışlardır.

Ders bitiminde Acıbadem Üniversitesi yetkilileri tarafından öğrencilerimize katılım belgeleri teslim edilmiştir. Bu etkinlik için emeği geçen Acıbadem Üniversitesi yetkililerine teşekkür ederiz.

Ara

Tugva Başiskele temsilciliğinin organize ettiği "Ziyafet Sofrası" tiyatro etkinliğine 9. sınıflarla katıldık. Komedi türünde olan tiyatroda oldukça eğlenceli zaman geçirdik. Türkiye Gençlik Vakfı Başiskele temsilciliğine bu organizasyondan dolayı teşekkür eder ve başarılarınıın devamını dileriz.

Ara

Başiskele Kaymakamı Sayın Atila KANTAY Kariyer Günleri kapsamında okulumuz öğrencileriyle yaptığı söyleşide kendi kariyer yolculuğu ile ilgili deneyimlerini paylaştı. Sayın Kaymakamımız´a teşekkür ederiz.

Ara

Meslek Tanıtma Kulübü tarafından hukuk fakültesini isteyen öğrencilere yönelik adliyede canlı dava izleme etkinliği Tarih Öğretmenimiz Necla KÖSE BEYHAN, Okul Müdürümüz Sabit Mehmet LİMON, Müdür Yardımcımız Selahattin ARSLAN ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Uğur Ziya ÇELİK tarafından gerçekleştirildi. Emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Ara

Sabancı Üniversitesi tarafından 11. sınıflarımıza yönelik üniversite tanıtımı yapılmıştır.

Ara

12. sınıflarımız okulumuz öğretmenlerine sürpriz bir öğretmenler günü kutlaması gerçekleştirdi. Öğretmenlere eğlenceli anlar yaşatan 12. sınıf öğrencilerimize emeklerinden ve bu ince düşüncelerindendolayı teşekkür ederiz. Ayrıca programa önderlik eden müzik öğretmenimiz Çağrı AYNALI´ya da emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

Aynı günün akşamında Okul Aile Birliğimiz ve Okul İdaremiz katkılarıyla düzenlenen öğretmenler günü yemeğinde tayini çıkan öğretmenlerimize ve okulumuz öğretmenlerine ve çalışanlarına Okul Müdürümüz Sabit Mehmet LİMON tarafından hediyeleri takdim edilmiştir. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Kas

EBA 3. Fen Deneyleri Video Yarışması´na kimya dalından katılan okulumuz öğretmenlerinden Hakan AKAR´ın deneyi toplam 300 deney arasından seçilerek Türkiye 2.´si olmuştur. Yeğitek´in 21 Kasım´da saat 10:00´da Ankara Oteli´nde düzenlediği organizasyonla dereceye giren öğretmenlere ödülleri takdim edilmiştir. Organizasyona Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Orhan ERDEM, Yeğitek Genel Müdürü Sayın Bilal TIRNAKÇI  ve bakanlık yetkilileri iştirak etmişlerdir.

Öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Kas

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinden oluşan 90 kişilik bir grup (84 öğrenci-6 görevli) ile 10 Kasım 2017 Cuma günü Ankara gezisi gerçekleştirildi. Gezide Anıtkabir, 1. T.B.M.M. Meclisi,  2. T.B.M.M. Meclisi ile Doğa ve Tabiat Müzeleri gezildi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin önemli değerleri yerinde ziyaret edilerek manevi duygular pekiştirildi. Doğa ve Tabiat Müzesi ile de doğanın ve tabiatın varlık süreci hakkında bilgi verildi.

Kas

Okulumuzda 13 Kasım Pazartesi günü ilçeden gelen görevliler tarafından öğrencilere deprem,deprem için alınması gereken tedbirler  ve depremde yapılması gerekenlerle ilgili seminer verilmiştir.