Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 970143
Kurum Adı : Kocaeli Anadolu Lisesi
Telefon : 02623442691
Faks : 02623444165
WEB Adresi : http://kocaelianadolulisesi.meb.k12.tr
Adres : Yeşilyurt mah. Hafızbayram sok. Tınaztepe cad. Başsikele/Kocaeli

VİZYON
Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye’nin en başarılı okullarından biri olmaktır.

MİSYON
Öğrencilerimizin; n Bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen n Araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen n Çevresiyle olumlu iletişim kurabilen n Ortak bir genel kültürle , soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek n İlgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış n Anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan n Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven , İnsan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:45-16:10
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İzmite 8 km mesafede. Başiskele Merekzde.
Ulaşım :
Yerleşim Yeri Bilgisi : YEŞİLYURT MAHALLESİ TINAZTEPE CAD. HAFIZ BAYRAM SOKAK NO:30 AŞAĞIYUVACIK BAŞİSKELE/KOCAELİ İZMİT MERKEZDEN 622 NOLU MİNİBÜSLER İLE OKULUMUZA ULAŞILMAKTADIR